czwartek, 11 kwietnia 2013

Wernisaż prac Izy Staręgi

Iza Staręga, fot.Sylwia Tarkowska
Jedna z najbardziej znanych siedleckich artystek, Iza Staręga, już w kwietniu zaprezentuje swoje najnowsze prace.

Wystawa "Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach i inne..." umiejscowiona zostanie w nietypowym architektonicznie miejscu. Tłem do obrazów Izy Staręgi będą przestronne pofabryczne wnętrza, które zachowane zostały w budynkach Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej. Industrialny charakter wystawy z całą pewnością podkreśli nietuzinkowy styl wystawy.

Zaprezentowane obrazy powstały na przestrzeni ostatnich 2 lat. W sumie jest ich 20. Część z nich wykonana została w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce. - Lokalizacja wystawy na terenie Collegium Mazovia jest dla mnie bardzo ważna - mówi artystka. - Te prace powstały również dzięki uczelni, która mnie wspiera, udostępniając pomieszczenie na pracownię - dodaje.
 
 Patronat nad wystawą objął portal Artinfo. Wystawa zainauguruje działalność galerii "MazoviArt". - Mamy w planach organizację kolejnych wystaw, nie tylko malarstwa, ale również fotografii - mówi Urszula Paczuska, pracownica Collegium Mazovia.

Iza Staręga z powodzeniem uczestniczy w ogólnopolskich aukcjach sztuki portalu rynku sztuki Artinfo, w Domu Aukcyjnym Polswiss Art, na charytatywnych aukcjach Fundacji Synapsis i Aperio. W K rakowie (Coco Art) i Warszawie (Porto Praga) ma wystawy stałe. Uczy malarstwa w Osiedlowym Klubie Kultury "Lech" oraz prywatnie.

Wernisaż, 25 kwietnia 2013, godz. 18.00, wystawa będzie czynna do 9 maja, codziennie od 16-19, sobota i niedziela od 12.00 do 15.00, siedziba Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa (ul. Sokołowska 161), wstęp wolny.

za Kultura Siedlecka

Google+ Followers

Obserwatorzy

z cyklu "Twarze greckie"

z cyklu "Twarze greckie"
Iza Staręga
statystyka